1996 yılında Antalya’nın Manavgat ilçesinde dünyaya geldim. İlk ve ortaokul eğitimimi Çağlayan İlkokulu’nda, lise eğitimimi ise İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde tamamladım.

2015 yılında Nişantaşı Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünü kazanarak başladığım bu yolda 20 Haziran 2019 tarihinde mezun oldum.

Ardından Yıldız Teknik Üniversitesi Yapı İşletmesi alanında yüksek lisans eğitimimi 2020, Anadolu Üniversitesi AÖF kapsamında İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimimi de 2023 yılında tamamladım. Şuan ise Yıldız Teknik Üniversitesi Ulaştırma alanında yüksek lisans eğitimi almaktayım.

Bu süreçte 2016 yılında üniversitemizde kurduğumuz Yapı Kulübü’nün Başkan Yardımcılığı görevini iki yıl boyunca yerine getirdim. Ardından İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi 48. Dönem Genç İnşaat Mühendisleri Komisyon Üyesi ve Sosyal Kültürel Etkinlikler Kurulu Üyesi olarak aktif çalışmalar yürüttüm. Şu an için ise İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi 49. Dönem Yönetim Kurulu Üyesi (yedek) olarak görev almaktayım.

Meslek hayatıma 2021 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketlerinden Metro İstanbul A.Ş. ‘de Proje Mühendisi olarak başlamış olup, halen dünyada en fazla yolcu taşıyan tramvayı olan T1 Kabataş – Bağcılar Tramvay Hattı’nde Demiryolu Bakım Mühendisi olarak devam etmektedir.

Öğrenim hayatım boyunca kişisel ve mesleki gelişim konusunda birçok seminere ve kursa katıldım. Bu mesleki kurslardan Revit, Sap2000, Autocad, Ileri Ofis Programı; kişisel gelişim kurslarından ise Diksiyon ve Liderlik gibi alanlarda sertifikalarım bulunmaktadır.
Ayrıca yaptığım staj sürecinde Etabs,Sta4Cad gibi inşaat mühendisliği programlarını öğrenme şansım oldu.

Eğitim hayatım ve sonrasındaki yaşamım boyunca kişisel gelişim için çaba sarfetmeyi bir felsefe edindim. Meslek hayatım boyunca koordineli çalışacağımız Mimar arkadaşlarımızın kullandığı programlarından Revit (Mimarı Modelleme) ve Lumion (Render ve görüntüleme) programlarına hakim olup projele tasarımları ortaya çıkardım. Gerek Yapı Kulübü Başkan Yardımcısı olduğum süreçte, gerekse HAÇİKO (Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Koruma) Derneği Gençlik Örgütlenmesi Sorumlusu olduğum bu süreçte sosyal medyada paylaşmak üzere yapılan paylaşımların tasarımlarını kendim hazırlayarak Adobe Photoshop, Adobe InDesing ve Adobe Premiere Pro programlarına hakim oldum.

Hobilerim arasında sosyal yardımlaşma platformlarının etkinliklerinde yer almak, kişisel gelişim seminerlerine katılmak, yüzmek, kitap okumak, basketbol izlemek ve oynamak yer almaktadır.